VIII Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Szczecin zaprasza do udziału w VIII edycji Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych, połączonych z I edycją ELSA DAY. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 18-21 marca 2013r.

Czytaj więcej...

Spotkanie z komornikiem sądowym

Koło Arbitrażu i Mediacji zaprasza w dniu 18 marca 2013 r. o godz. 16:00 na spotkanie z Komornikiem Sądowym, p. Katarzyną Karwecką, któego tematyką będą tytuły wykonawcze w praktyce. W drugiej części spotkania będzie można zapoznać się ze specyfiką wykonywania zawodu komornika. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do Klubu Dyskusyjnego, s. 019.

Koło Naukowe Prawa Polskiego i Porównawczego - zaprasza na spotkanie rekrutacyjne

Koło Naukowe Prawa Polskiego i Porównawczego pod opieką dr hab. Prof. US Pasquale Policastro zaprasza na spotkanie rekrutacyjne! Chcesz się rozwijać? Interesuje Cię prawo porównawcze? Prawo obce? A może międzynarodowa współpraca prawników? Przyjdź! Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 marca br. od godziny 12.00 (w trakcie konsultacji) w sali 101. Zapraszamy!

Spotkanie Koła Naukowego Prawa Handlowego

Koło Naukowe Prawa Handlowego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek (12 marca) o godz. 15:15 w Salonie Dyskusyjnym (budynek WPiA przy ul. Narutowicza 17 a). 

 

Tematyką spotkania będzie zmiana składu osobowego spółki cywilnej, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki formy przystąpienia lub wypowiedzenia udziału, w sytuacji, gdy do majątku spółki należy nieruchomość, na podstawie uchwał SN III CZP 164/06, III CZP 135/10.

Spotkanie Koła Naukowego PROLEPSIS

 

Spotkanie Koła Naukowego PROLEPSIS odbędzie się w czwartek, dn. 7 marca 2013 r. o godz. 13.00 w jego siedzibie (piwnica w budynku WPiA przy ul. Piastów 40B; zob. strona PROLEPSIS w zakładce Koła Naukowe). Studenci, którzy stworzyli PROLEPSIS z pasją  i zaangażowaniem dbali o jego trwanie i rozwój. Zainteresowanych kontynuacją ich pracy serdecznie zapraszam.

 

dr Rita Jaworska-Stankiewicz

Warsztaty Retoryczno-Erystyczne

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Szczecin serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Warsztatach Retoryczno-Erystycznych, które odbędą się 6 marca 2013 roku (środa) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w sali 222 (ul. Narutowicza).

Czytaj więcej...

Seminarium informacyjne dotyczące zakładania i możliwości finansowania działalności gospodarczej

 Zapraszamy na seminarium informacyjne dotyczące rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz potencjalnych źródeł jej finansowania, które odbędzie się 27 marca 2013 o godzinie 12:00 w sali 217 Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Spotkanie będzie prowadzone przez konsultantów Punktu Konsultacyjnego Krajowego Systemu Usług, działającego w Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Podczas spotkania dowiecie się Państwo jak zarejestrować własną firmę, skąd pozyskać środki na ten cel oraz jaką pomoc w tym procesie możecie uzyskać w Punkcie Konsultacyjnym KSU. Po spotkaniu osoby zainteresowane będą miały możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Międzynarodowe Zawody o Puchar Znawców Gospodarczego Orzecznictwa Europejskiego

W dniu 21 stycznia 2013 r. odbyły się Międzynarodowe Zawody o Puchar Znawców Gospodarczego Orzecznictwa Europejskiego.

I miejsce zajęły ex aequo dwie drużyny: Drużyna reprezentująca Wydział Humanistyczny Stosunki Międzynarodowe oraz Drużyna WPiA Erasmus.

Gratulacje!

Turniej szachowy

W dniu 21 lutego odbył się turniej szachowy zorganizowany przez studentów przebywających na naszym wydziale w ramach wymiany LLP Erasmus.

Turniej wygrała Beatriz Martinez Juega z uniwersytetu w Santiago de Compostela.

XVII Lokalny Konkurs Krasomówczy

XVII Lokalny Konkurs Krasomówczy

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Szczecin serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XVII Edycji Lokalnego Konkursu Krasomówczego, który rozpocznie się 14 marca o godzinie 16:00 w siedzibie Sądu Apelacyjnego w Szczecinie.

Uczestnictwo w Konkursie polega na wygłoszeniu 10 minutowej mowy kończącej postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Podstawy wystąpień uczestników stanowią kazusy z prawa karnego, cywilnego oraz administracyjnego przygotowane na podstawie spraw sądowych. Każdej ze stron przysługuje prawo do 3 minutowej repliki.

Zgłoszenia przyjmujemy od 20 lutego do 5 marca.  

Czytaj więcej...

Seminarium "Między kulturą a prawem - dalekowschodnia kultura prawna"

Katedra Prawa Rzymskiego, Historii Prawa i Doktryn, Katedra Prawa Międzynarodowego oraz Koło Naukowe Około Kultur Prawnych zapraszają w dniu 30 maja o godz. 16.00 do Klubu Dyskusyjnego na seminarium nt. „Między kulturą a prawem – dalekowschodnia kultura prawna”. Seminarium zakończy się prezentacją tradycyjnych japońskich gier planszowych i zaproszeniem do wzięcia w nich aktywnego udziału

Spotkanie z mediatorem

Koło Arbitrażu i Mediacji zaprasza wszystkich chętnych w dniu 10 maja 2012 o godzinie 16.00, w Saloniku Dyskusyjnym WPiA (sala 016, piwnica)  na spotkanie z p. Dariuszem Smolińskim, doświadczonym mediatorem. W trakcie spotkania przewidziano dyskusję na temat praktycznych aspektów stosowania mediacji w rozwiązywaniu sporów cywilnych.

Prezentacja poświęcona "Fair Trade"

W imieniu Studentek III roku SSP - Heleny Lipskiej i Ewy Milczarek serdecznie zapraszam na spotkanie w Klubie Dyskusyjnym, w trakcie którego zaprezentowane zostaną wybrane zagadnienia związane z Fair Trade - sprawiedliwym handlem. Prezentacja odbędzie się 12 maja 2012 roku (sobota) - w Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu, o godzinie 15:00.mgr Olga Śliwowska
Katedra Prawa Międzynarodowego Publicznego

Spotkanie w klubie dyskusyjnym

Koło naukowe prawa cywilnego i rodzinnego LEGE ARTIS zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie, które odbędzie się dnia 19. marca (poniedziałek) o godz. 15.15 w Klubie Dyskusyjnym. Tematem spotkania będzie "Konkubinat - stosunki osobiste i majątkowe w świetle obowiązujących przepisów i orzecznictwa".

Koło Naukowe Prawa Ochrony Środowiska

Koło Naukowe Prawa Ochrony Środowiska serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w dyskusji poprzedzonej wygłoszeniem referatów na temat „Energetyka jądrowa w Polsce – korzyści i zagrożenia” oraz „Energetyka wiatrowa w Polsce”. Dyskusja odbędzie się 15.03.2012r. o godz. 12.00 w Klubie Dyskusyjnym WPiA US. Po wygłoszeniu referatów i dyskusji odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne kandydatów na członków Koła Naukowego Prawa Ochrony Środowiska, wszystkich zainteresowanych, zapraszamy!

Aspekty etyczne w prawodawstwach gospodarczych

Salon Dyskusyjny 26 listopada godz 16.30


tematy wystąpień:

1. Mariia Pokotylo: "Ustawa o ochronie moralności publicznej i skutki jej wprowadzenia do systemu prawa Ukrainy dla przedsiębiorców".

2. Carlos se la Parka Ferreiro: "Medical entrepreneurs in Spain"

3. Maria Senao Montesinos: "Minimal pay in Spain"

4. Joaquin Peralta: "Economic activity of the functionary of State authority and administration in Spain"

5. Beatriz Martinez Juega, Sara Paz Sanesteban: "Es leagal en Espana todo tipo de publicidad'?

6. Wojciech Kaśków: "Wybrane zagadnienia etyczne w japońskim prawie gospodarczym".

7. Piotr Krzyżaniak: "Niektóre wspólne i odmienne przyczyny etyczne mające wpływ na wyodrębnienie się prawa pracy i prawa gospodarczego w XIX i XX w."

Kostas ma małe wydawnictwo, czyli co na to Sąsiad z Katedry Prawa Karnego.

Na prośbę studentów III roku SSP i zaproszenie dr M. Weroniki Greßler mgr Maciej Wrześniewski z Katedry Prawa Karnego rozwieje wątpliwości studentów co do karnistycznego aspektu transgranicznej działalności gospodarczej, której przedmiotem jest świadczenie usług zabronionych przez porządek prawny jednego z zainteresowanych państw, a dozwolone (i uregulowane ustawowo) przez porządek prawny innego.
Zapraszamy do włączenia się w dyskusję w dniu 15 grudnia 2011 o godz. 14 (Salon Dyskusyjny, piwnica WPiA)

Spotkanie z prof. Shinsuke Hosodą

Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć...

Spotkanie z prof. dr Shinsuke Hosodą

 

 

 

W ramach spotkań Salonu Dyskusyjnego WPiA 21 listopada 2011 odbędzie się spotkanie z prof. dr Shinsuke Hosodą z Uniwersytetu Ryukoku w Kioto, poświęcone Japonii w dobie światowego kryzysu gospodarczego i finansowego.

Spotkanie zaplanowane zostało na 21 XI, na godz. 18.00, w Salonie Dyskusyjnym (s. 019)

Wybrane aspekty ochrony kupującego (konsumenta) w przypadku niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową na gruncie ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej

 

W dniu 25 listopada o godz. 12.00., gospodarzem Salonu Dyskusyjnego będzie dr Izabela Mycko-Katner. Tematem spotkania będą "Wybrane aspekty ochrony kupującego (konsumenta) w przypadku niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową na gruncie ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej".

 

 

 

Actaiuris Punkt Pomocy Psychologicznej NKCK – Nadzór nad komornikami i czynnościami komorników oraz kontroli finansowej kancelarii komorniczych – szkolenia dla kadry sądów rejonowych

Ogłoszenia Dziekanatów

Ogłoszenia Prawo – studia stacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Prawo – studia niestacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Administracja I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Administracja II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Stacjonarne studia doktoranckie
Ogłoszenia Niestacjonarne studia doktoranckie
logo us


Rektorat US
al. Papieża Jana Pawła II 22a,
70-453 Szczecin


Wydział Prawa i Administracji
ul. Narutowicza 17A,
70-240 Szczecin
Kontakt:
tel. (091) 444 28 26
fax. (091) 444 28 46
wpia@wpiaus.pl
www.wpiaus.pl
0,000 seconds (+0,000); 3,54 MB (+3,536) - time