Szkolenie pt. „Akademickie formy wsparcia w pracy ze studentami z zaburzeniami psychicznymi"

 

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Szczecińskiego zwraca się z prośbą o przekazanie wśród pracowników dydaktycznych Państwa Wydziału poniższej informacji BON US przy współpracy z psychoterapeutami, neuropsychologiem i lekarzem psychiatrii organizuje szkolenie dla pracowników naszej Uczelni dotyczący pracy i metod wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Czytaj więcej...

Poczta e-mail w domenie usz.edu.pl

 

Od dnia 30 czerwca br. można zgłaszać się do Pana Tomasz Pilśniaka pod nr. tel 91 444 28 52 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Po dane dostępowe lub zmianę hasła do poczty w domenie usz.edu.pl

 

Dostęp do skrzynka pocztowa dla pracowników naukowo-dydaktycznych przez WWW

Świadoma Kadra - praca ze studentem z niepełnosprawnością

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Szczecińskiego po raz trzeci organizuje dwudniowe szkolenie dla kadry akademickiej pod nazwą „Świadoma Kadra - praca ze studentem z niepełnosprawnością".

Szkolenie jest bezpłatne i realizowane będzie na terenie Uczelni w terminie 20-21 czerwca 2016r. w godz. 8.30-14.30.(miejsce zostanie podane w późniejszym terminie).


Szkolenie skierowane jest zarówno do nauczycieli akademickich jak i pracowników administracji naszej Uczelni.

 

W związku ze zwiększającą się z roku na rok liczbą studentów niepełnosprawnych (obecnie na uczelni studiuje 400 osób niepełnosprawnych które wspiera BON US oraz około 200 osób bez orzeczenia) - szkolenia organizowane przez Biuro pozwolą na wypracowanie wspólnych metod i działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Jest to także okazja do przeprowadzenia kolejnej debaty nt. funkcjonowania studentów niepełnosprawnych w trakcie ich procesu kształcenia oraz wymienienie się własnymi spostrzeżeniami z perspektywy wykładowców i pracowników US.Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny z Biurem.

 
-- 
Magdalena Mikołajczak
UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI
BIURO ds. OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH


ul. Kordeckiego 15
71-066 Szczecin
tel./fax 91 444 38 70

Ogólnopolska Konferencja Naukowa - Sądowa kontrola administracji publicznej. Uwarunkowania międzynarodowe - bariery realizacyjne — perspektywy rozwoju

 

Szanowni Państwo,
Komitet Naukowy i Komitet Organizacyjny mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej organizowanej w ramach IV Częstochowskiego Sympozjum Administracyjno-Prawnego "Sądowa kontrola administracji publicznej. Uwarunkowania międzynarodowe - bariery realizacyjne — perspektywy rozwoju, która odbędzie się dnia 1 czerwca 2016 r. w Częstochowie.Miejsce konferencji: lnstytut Administracji, Akademia im. Jana Długosza, ul. Zbierskiego 2/4, Częstochowa.

Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się na stronie: http://www.csap.amd.czest.pl

Komitet Organizacyjny 

Odwołana prezentacja z Egerii w dniu 19 maja 2016 r.

 

Dzień dobry,


chciałam zawiadomić, o konieczności odwołania prezentacji z zakresu obsługi protokołów w systemie Egeria Edukacja zaplanowanej na dzień 19 maja 2016 roku.

 

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 

Barbara Łuczyk
Kierownik Sekcji Uczelnianych Systemów Informatycznych
Uniwersytet Szczeciński
91 4441038

Baza Osiągnięć Pracowników


Szanowni Pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz dydaktyczni,

 

uprzejmie informuję, że została już uruchomiona uczelniana Baza Osiągnięć Pracowników, w której są gromadzone informacje o osiągnięciach naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych wszystkich pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

W myśl postanowień zarządzenia nr 83/2015 Rektora US z dnia 30 grudnia 2015 r. w sprawie wprowadzenia Bazy Osiągnięć Pracowników do wpisywania osiągnięć jest obowiązany każdy pracownik.

Czytaj więcej...

IBUK PWN

 

Od dzisiaj (15 kwietnia b.r.) uruchamiamy Państwu dostępy do nowej listy tytułów (wybranych przez wydziały) w Ibuku Librze (650 publikacji wykupionych i 692 darmowe). Wejście do dostępnych książek (z sieci uczelni) na stronie http://libra.ibuk.pl.

 

Czytaj więcej...

Studia Iuridica Toruniensia

 

Szanowni Państwo,

 

Redakcja Studia Iuridica Toruniensia zaprasza Autorów do publikowania tekstów w Tomie XIX. Artykuły naukowe (w tym glosy i recenzje), dotyczące problematyki prawa polskiego oraz międzynarodowego proszę przesyłać do dnia 15 czerwca 2016 roku. Przyjmujemy również teksty w językach obcych. Ostateczne wersje artykułów zgodnych z wymogami edytorskimi (w załączniku) wraz z kartą zgłoszeniową (w załączniku) prosimy o kierowanie na adres e-mail Redakcji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Prof. UMK, dr hab. Maria Dragun-Gertner
Studia Iuridica Toruniensia
Redaktor Naczelny

 
 
 
 

Międzynarodowa konferencja pt.: Arbitraż i mediacja – instytucje powszechne czy elitarne

Program międzynarodowej konferencji z cyklu:
Arbitraż i mediacja w teorii i praktyce
pt.: „Arbitraż i mediacja – instytucje powszechne czy elitarne ”
Nowy Tomyśl , 22 kwietnia 2016 r.

 

Pod honorowym patronatem :
Starosty Nowotomyskiego
Ireneusza Kozeckiego

Burmistrza Nowego Tomyśla
Włodzimierza Hibnera

Naczelnej Rady Adwokackiej

Krajowej Rady Notarialnej

Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu

Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu

 

Czytaj więcej...

Zaproszenie do Filharmonii

Szanowni Państwo,

w efekcie współpracy Akademickiego Biura Karier US i Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości US z Filharmonią im. Mieczysława
Karłowicza w Szczecinie dla pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego przygotowane zostało zaproszenie na koncert SOUND FACTORY ORCHESTRA LAB 7: EL-MODERN KONCERT SYMFONICZNY, który odbędzie się w dniu 7 kwietnia 2016 r. (czwartek) o godz. 19.00, cena biletu wynosi 5 zł/os.

 

 Oferta Uniwersytet

Prezentacja z programu Egeria Wykładowca dotycząca sylabusów - obecność obowiązkowa

 

Szanowni Pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz dydaktyczni,

 

w dniu 7 kwietnia 2016 r. (czwartek) w godz. 12.00-13.00 odbędzie się prezentacja z programu Egeria Wykładowca dotycząca sylabusów.

 

Prezentacja odbędzie się w sali 217 (w budynku przy ul. Narutowicza 17 a). Obecność obowiązkowa.

 

Dyżur w dniu 7 kwietnia 2016 r. (czwartek) w godz. 12.00-13.00 nie odbędzie się. 

Zaproszenie na prezentację ZUS

Szanowni Państwo.

 

Zapraszamy do zapisywania się na prezentację Platformy Usług Elektronicznych ZUS dla pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) to wspólna nazwa dla zestawu nowoczesnych usług udostępnianych klientom ZUS. Najważniejszym elementem PUE jest portal internetowy pue.zus.pl, dzięki któremu możesz teraz
załatwić większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu.

 

Formularz rejestracyjny na prezentację dostępny jest pod adresem http://formularze.usz.edu.pl/zus/. Zapisy są przyjmowane do dnia 25 marca 2016.

Konkurs o Nagrodę Przewodniczącego KNF za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego - V edycja

 

Mamy przyjemność poinformować, że Komisja Nadzoru Finansowego z dniem 12 lutego 2016 roku ogłasza
V edycję konkursu o Nagrodę Przewodniczącego KNF za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego. Celem konkursu jest stymulowanie rozwoju polskiej nauki w zakresie rynku finansowego.

Czytaj więcej...

Kurs języka angielskiego dla pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych

 

Wydział Filologiczny US zaprasza pracowników naukowych oraz naukowo-dydaktycznych różnych wydziałów na kurs języka angielskiego akademickiego.

 

Czytaj więcej...

Warsztaty Legal English

 

Szanowni Państwo, 
pragniemy zaprosić Państwa na międzynarodowe warsztaty ‘SHARE & GAIN’ dla nauczycieli oraz tłumaczy prawniczego języka angielskiego zorganizowane  przez Centrum Prawniczego Języka Angielskiego (Białystok Legal English Centre) Wydział Prawa, Uniwersytet w Białymstoku.

Warsztaty odbędą się w dniach 8-9 września 2016 w Supraślu (k. Białegostoku), a językiem wykładowym będzie język angielski.

W załącznikach przesyłamy szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy. 

 

 

 

Z wyrazami szacunku 

Komitet Organizacyjny

Centrum Prawniczego Języka Angielskiego,

Wydział Prawa, Uniwersytet w Białymstoku

Zakupy sprzętu informatycznego - harmonogram przetargów - 2016 r.

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informuję, że wnioski o zakup sprzętu informatycznego w ramach przetargów ogłaszanych w US należy składać w pok. 309a (Biuro Nauki, Kształcenia i Promocji:) do:

 

I – 29.01.2016 r.

II – 31.03.2016 r.

III – 31.05.2016 r.

IV – 29.07. 2016 r.

V – 30.09.2016 r.

VI – 18.11.2016 r.

 

Bardzo proszę pamiętać o konieczności potwierdzenia środków (np. w Dziale Nauki) i uzyskania zgody Rektora Gosa.

 

Z poważaniem,

Tomasz Pilśniak

Przedłużony termin składania dokumentów dotyczących kwalifikacji pracowników na wyjazdy w ramach programu Erasmus Plus

 

Uprzejmie informuję, że termin składania dokumentów związanych z kwalifikacją ma wyjazdy dydaktyczne i szkoleniowe w ramach programu Erasmus Plus został przedłużony do dnia 17 grudnia br., do godz. 12.00.

 

dr hab. Krystyna Nizioł

Kwalifikacja pracowników na wyjazdy w ramach programu Erasmus Plus

Uprzejmie informuję, że kwalifikacja pracowników na wyjazdy w ramach programu Erasmus Plus (STT oraz STA) odbędzie się w dniu 17 grudnia  2015 r. Proszę zatem o przedłożenie wniosków w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 grudnia br.


Zasady oraz wzory stosownych dokumentów znajdują się na stronie internetowej DSM: http://dsm.usz.edu.pl/dlapracownikowerasmus

 

Czytaj więcej...

Świadoma Kadra” - praca ze studentem z niepełnosprawnością

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na dwudniowe szkolenie dla kadry akademickiej pod nazwą „Świadoma Kadra” - praca ze studentem z niepełnosprawnością (edycja II). Szkolenie realizowane będzie na terenie Uczelni w terminie 16-17.11.2015 r.

 

Szkolenie skierowane jest zarówno do nauczycieli akademickich jak
i pracowników administracji. 

Czytaj więcej...

Konkurs „MONOGRAFIE” Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Szanowni Państwo,

 

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła konkurs „MONOGRAFIE”. Laureatom konkursu Fundacja zapewnia pokrycie kosztów wydania pracy w serii Monografie FNP oraz honorarium.

 

Procedura konkursowa dostępna jest na stronie: http://www.fnp.org.pl/oferta/monografie/

 

Konkurs odbywa się w trybie ciągłym. Prace należy zgłaszać do 18 grudnia 2015 r. Do konkursu nie są przyjmowane prace zbiorowe i prace magisterskie.

 

Kongres Młodych Ludzi Nauki - Wizja, Nauka, Postęp

Program III Kongresu Młodych Ludzi Nauki obejmuje szeroko rozumianą tematykę dotyczącą zagadnień z zakresu nauk technicznych, przyrodniczych oraz humanistyczno-społecznych. Konferencja ta ma na celu stworzenie płaszczyzny do dyskusji i zacieśnienia kontaktów między przedstawicielami młodych naukowców.

 

Szczegóły na stronie:

http://doktoranci.com.pl/

Granty wewnętrzne dla młodych naukowców

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza doktorantów i młodych pracowników naukowo-dydaktycznych do udziału w konkursie grantów wewnętrznych, finansowanych z dotacji celowej MNiSW na zadania służące rozwojowi młodych naukowców, ujęte w planie zadaniowym na 2015 rok*. 

 

Wnioski o sfinansowanie projektu badawczego wraz z kosztorysem finansowym projektu należy składać według wzoru określonego w załącznikach nr 1 i nr 2 do Zarządzenia nr 19/2014/2015 Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego z dnia 15 kwietnia 2015 r. - Regulamin podziału dotacji celowej na działalność polegającą na pro-wadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich. O przyznanie środków z dotacji celowej mogą ubiegać się pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz uczestnicy studiów doktoranckich Wydziału Prawa i Administracji US, którzy nie ukończyli 35 roku życia (art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki, tekst jedn. Dz.U. z 2014 r. poz. 1620 z późn. zm.).

 

Wnioski należy składać w terminie do 15 października 2015 r. w Sekretariacie Dziekana Wydziału Prawa i Administracji US (pokój nr 116).

 

* Do realizacji w 2015 r. zgłoszono następujące zadania badawcze:

1.Wprowadzenie w błąd jako znamię czynu zabronionego.

2.Prawnokarna problematyka niebezpieczeństwa.

3.Strona podmiotowa czynu zabronionego.

4.Pozasądowe metody rozwiązywania sporów z udziałem pacjentów.

5.Zmiany w polskim prawie konsumentów w świetle prawa unijnego.

6.Prawo do adopcji jako prawo IV generacji w prawie międzynarodowym publicznym.

7.Język w prawoznawstwie - podstawowe koncepcje.

8.Postępowanie przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki.

9.Przymus kontraktowania i jego źródła w polskim porządku prawnym.

10.Trwałość małżeństwa w polskim prawie.

11.Medycznie wspomagana prokreacja.

12.Źródła informacji o popełnionym przestępstwie.

13.Konstytucyjny zakaz zamykania drogi sądowej.

14.Główna Komisja Orzekająca w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych – analiza kierunków myśli orzeczniczej.

15.Analiza relacji kompetencyjnych pomiędzy organami uchwałodawczymi a organami wykonawczymi gmin w kontekście ogólnie pojętego władztwa finansowego przyznanego gminom. 

16.Czynności notarialne wykonywane przez konsula w obrocie prawnomiędzynarodowym.

 

 

 

Międzynarodowy program badawczy UNIDROIT obejmujący ujednolicenie prawa prywatnego

Szanowni Państwo,

 

UNIDROIT - Międzynarodowy Instytut Unifikacji Prawa Prywatnego z siedzibą w Rzymie ogłosił nabór kandydatów do programu badawczego obejmującego ujednolicenie prawa prywatnego (międzynarodowe prawo gospodarcze, międzynarodowe prawo prywatne).

 

Jest możliwość ubiegania się o stypendium naukowe, które w całości lub w części pokrywa koszty pobytu w Rzymie przez okres trwania programu badawczego (średni czas trwania stypendium to około 2 miesiące).

 

Nabór jest otwarty dla prawników, w szczególności wykładowców. Termin składania aplikacji upływa 16 października 2015 roku. Zgłoszenia należy przesłać do Sekretariatu UNIDROIT (Laura Tikanvaara: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">'+addy_text97224+'<\/a>'; //--> ).

 

Szczegóły dotyczące programu dostępne są na stronie internetowej UNIDROIT http://www.unidroit.org/library/scholarships-programme

Konkurs „PRELUDIUM 10” oraz „SONATA 10” Narodowego Centrum Nauki

 

Szanowni Państwo,

 

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkursy:

 

 

  

Termin składania wniosków w konkursach to 15 grudnia 2015 r.

Konkurs „START” Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

 

 

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła konkurs „START”. Laureatom konkursu Fundacja przyzna roczne stypendium w wysokości 28 000 zł oraz dodatkowe finansowanie na wyjazd studyjny do jednego lub dwóch ośrodków badawczych za granicą. 

Czytaj więcej...

Konferencja "Bezpieczeństwo ekonomiczne obrotu gospodarczego"

Wszystkich Państwa, którzy chcieliby jeszcze przesłać referat na konferencję, zachęcamy do rejestracji

i zgłaszania tekstów do publikacji w Wydawnictwie Wolters Kluwer. Termin nadesłania tekstu upływa 15 sierpnia br.

  

Dziękujemy Wszystkim Państwu, którzy już zarejestrowali się na konferencję i przesłali artykuły.

  

Informujemy także, że osoby zainteresowane udziałem w konferencji bez publikacji mogą rejestrować się przez stronę konferencji do 10 września 2015 r.

Czytaj więcej...

Konkurs Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła konkurs „MONOGRAFIE”. Laureatom konkursu Fundacja zapewnia pokrycie kosztów wydania pracy w serii Monografie FNP oraz honorarium.

Czytaj więcej...

Międzynarodowa Konferencja nt. REFORMA PRAWA ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH II. Sektor użyteczności publicznej i PPP”

 

Szanowni Państwo,

 

w imieniu Organizatorów dr Anny Górczyńskiej – kierownika Centrum Zamówień Publicznych i PPP UŁ, prof. Marii Królikowskiej-Olczak – kierownika Katedra Europejskiego Prawa Gospodarczego UŁ oraz Pani Prezydent Miasta Łodzi - Hanny Zdanowskiej

 

serdecznie zapraszam Państwa na  kolejną już

 

Międzynarodową Konferencję nt. REFORMA PRAWA ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH II. Sektor użyteczności publicznej i PPP”,

Czytaj więcej...

Możliwość publikacji w czasopismach zagranicznych

 

Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję o możliwości publikacji w czasopismach zagranicznych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: http://www.apexjournal.org

dr hab. Krystyna Nizioł

Zaproszenie Szkolenie Świadoma Kadra - praca ze studentem z niepełnosprawnością

 

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na dwudniowe szkolenie dla kadry akademickiej pod nazwą „Świadoma Kadra”. Szkolenie realizowane będzie na terenie Uczelni w terminach 8-9 czerwca (I grupa) oraz 10-11 czerwca (II grupa).Szkolenie skierowane jest zarówno do nauczycieli akademickich jak i pracowników administracji. Szczegóły w ulotce informacyjnej zamieszczonej poniżej. 

 

Organizator szkolenia: Stowarzyszenie Twoje Nowe Możliwości. Projekt finansowany ze środków PFRON

 

Zapisy na szkolenie: wyłączne drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

W zgłoszeniu należy podać swoje imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz wybrany termin.

 

Liczba miejsc ograniczona. 

 

Szkolenie jest bezpłatne.

 

 

Actaiuris Punkt Pomocy Psychologicznej NKCK – Nadzór nad komornikami i czynnościami komorników oraz kontroli finansowej kancelarii komorniczych – szkolenia dla kadry sądów rejonowych

Ogłoszenia Dziekanatów

Ogłoszenia Prawo – studia stacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Prawo – studia niestacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Administracja I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Administracja II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Stacjonarne studia doktoranckie
Ogłoszenia Niestacjonarne studia doktoranckie

logo us


Rektorat US
al. Papieża Jana Pawła II 22a,
70-453 Szczecin


Wydział Prawa i Administracji
ul. Narutowicza 17A,
70-240 Szczecin
Kontakt:
tel. (091) 444 28 26
fax. (091) 444 28 46
wpia@wpiaus.pl
www.wpiaus.pl
0,000 seconds (+0,000); 3,75 MB (+3,751) - time