Wykład otwarty z cyklu "Czego śledztwa IPN uczą prawników?"

 

 

 

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, Zachodniopomorski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, Stowarzyszenie Edukacji Społecznej i Prawnej “Ius et Ratio”, Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i Wschodniej oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Szczecin

zapraszają na  wykład dr. Andrzeja Ossowskiego 
“Metody identyfikacji ofiar wojen i systemów totalitarnych”.

17 kwietnia 2012 r., godz. 12
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego
ul. Narutowicza 17a, Szczecin



Dr Ossowski jest ekspertem z dziedzin genetyki i antropologii sądowej, kryminalistyki i nauk pokrewnych, twórcą unikatowego na skalę Polski zespołu ekspertów zajmującego się całym procesem poszukiwawczo-identyfikacyjnym i współpracującym z organami ścigania w całym kraju, pracownikiem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i specjalistą IPN w dziedzinie poszukiwań i identyfikacji ofiar zbrodni systemów totalitarnych. W swoim wystąpieniu dr Ossowski poruszy problematykę prac poszukiwawczych, ekshumacyjnych i identyfikacyjnych osób zaginionych. Pokazane zostaną najnowocześniejsze metody poszukiwawcze i identyfikacyjne stosowane na świecie.



~~~

Wykład ten zainauguruje współpracę ww. organizacji i instytucji nakierowaną na upowszechnianie wiedzy z zakresu międzynarodowego prawa humanitarnego (konfliktów zbrojnych) i praw człowieka w Województwie Zachodniopomorskim.
Działania partnerów tej inicjatywy będą skierowane do studentów i wykładowców nauki prawa, uczniów i nauczycieli, żołnierzy, a także szerokiej publiczności. Celem współpracy będzie upowszechnianie wiedzy prawniczej, w szczególności w kontekście doświadczeń Pomorza Zachodniego i jego mieszkańców. U źródeł przedsięwzięcia leży przekonanie, że upowszechnianie tego rodzaju wiedzy może wspomóc kształtowanie prospołecznych i prodemokratycznych postaw wśród różnych grup społecznych, a także rozwój naukowy i zawodowy odbiorców.
Formuła partnerstwa jest otwarta i może obejmować współorganizowanie wykładów, konferencji, pokazów filmowych, konkursów, a także rozpowszechnianie – w tym poprzez internet - materiałów naukowych, publicystycznych i informacyjnych, na przykład z zakresu metodyki nauczania międzynarodowego prawa humanitarnego i praw człowieka.

Kolejny wykład z serii “Czego śledztwa IPN uczą prawników?” już 23 kwietnia. Prokurator Marek Rabiega z Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Szczecinie przybliży zainteresowanej publiczności prawno-karne aspekty rozliczania ze zbrodni nazistowskich na przykładzie dwóch śledztw Oddziałowej Komisji dotyczących „warszawskiego pierścienia śmierci” oraz „ośrodka eutanazji w zamku Hartheim”. W następnej kolejności:
prok. Marek Rabiega, "Równi wobec prawa. Problematyka ścigania zbrodni nazistowskich i zbrodni sowieckich popełnionych wobec obywateli polskich w latach 1939–1945", (15 maja 2012 r.), oraz dr. hab. Krzysztof Szwagrzyk (naczelnik Oddziału Biura Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu), „Golgota wrocławska”, (29 maja 2012 r.). 

Actaiuris Punkt Pomocy Psychologicznej NKCK – Nadzór nad komornikami i czynnościami komorników oraz kontroli finansowej kancelarii komorniczych – szkolenia dla kadry sądów rejonowych

Ogłoszenia Dziekanatów

Ogłoszenia Prawo – studia stacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Prawo – studia niestacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Administracja I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Administracja II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Stacjonarne studia doktoranckie
Ogłoszenia Niestacjonarne studia doktoranckie
logo us


Rektorat US
al. Papieża Jana Pawła II 22a,
70-453 Szczecin


Wydział Prawa i Administracji
ul. Narutowicza 17A,
70-240 Szczecin
Kontakt:
tel. (091) 444 28 26
fax. (091) 444 28 46
wpia@wpiaus.pl
www.wpiaus.pl
0,000 seconds (+0,000); 3,19 MB (+3,194) - time