Stypendium im. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”

 

Już po raz drugi Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” pragnie zaprosić wszystkie osoby mające pomysł na popularyzację wiedzy o losach i dziedzictwie Żołnierzy Wyklętych do składania wniosków w konkursie stypendialnym im. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Autorzy trzech najciekawszych propozycji zostaną nagrodzeni dziewięciomiesięcznym stypendium, w ramach którego będą mogli zrealizować swój pomysł. Projekt może mieć charakter popularyzatorski, edukacyjny lub naukowy.

Czytaj więcej...

Oferta zagranicznych stypendiów i kursów letnich

 

Uprzejmie informuję, że istnieje możliwość skorzystania z oferty kursów letnich i stypendiów zagranicznych (więcej szczegółów na stronach internetowych, które są podane w nawiasach):

  

- Baden-Württemberg Scholarship Program 2016/2017 (http://www.bw-stipendium.de/),

- oferta kursów letnich organizowanych przez Uniwersytet w Kopenhadze (www.studies.ku.dk/summer).

 

dr hab. Krystyna Nizioł

Warsztaty z prawa spadkowego

Koło Naukowe Prawa Rodzinnego i Spadkowego "Cor Civilia", działające na naszym wydziale, ma zaszczyt zaprosić wszystkich studentów do wzięcia udziału w seminarium, które będzie połączone z praktycznymi warsztatami z pisania pism procesowych z prawa spadkowego.

 

Czytaj więcej...

Rządowy program praktyk

Praktyki w urzędach administracji rządowej oraz w urzędach podległych i nadzorowanych przez te urzędy (lista urzędów dostępna tutaj) odbywają się na zasadach określonych w zaleceniach Rady Ministrów. Informacje na temat rządowego programu praktyk studenckich dostępne są na stronie http://bip.kprm.gov.pl/kpr w zakładce „Praktyki studenckie w administracji rządowej”.

 

Rządowy program praktyk dla studentów w administracji dotyczy wyłącznie obowiązkowych praktyk, odbywanych zgodnie z tokiem studiów i wynikających z programu kształcenia.

 

Informacje o możliwości odbywania praktyki podawane są do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie na stronach internetowych urzędu/jednostki oraz na stronie internetowej www.oferty.praca.gov.pl

 

Urząd określi profil kandydata na praktyki, wskazując zakres zadań praktykanta oraz opis możliwych do uzyskania w trakcie praktyk umiejętności i kompetencji.

Przy kwalifikowaniu do odbycia praktyki uwzględnianie są następujące kryteria selekcji:

- spełnianie wymogów dla odbycia praktyki na danym stanowisku pracy tj. w szczególności kierunku studiów adekwatnego do stanowiska pracy, 

- dodatkowe deklarowane umiejętności i doświadczenie, których posiadanie ułatwi realizację zadań na  stanowisku pracy przez studenta,

- dodatkowe, konieczne uprawnienia, których posiadanie jest wymagane na danym stanowisku pracy, a które student może spełnić,

- posiadanie przez urząd/jednostkę wieloletnich umów z uczelniami na organizację praktyk studenckich.

Do wyłącznej decyzji urzędu/jednostki należy ewentualna dodatkowa selekcja (np. w postaci rozmowy z kandydatem, rozmowy z przedstawicielem uczelni, zwrócenie się o dodatkowe informacje i dokumenty).

 

Student zainteresowany odbywaniem praktyk w podmiotach objętych rządowym programem praktyk powinien:

 

1) wybrać ofertę praktyki udostępnioną na stronie www.oferty.praca.gov.pl 

(ewentualnie w inny sposób uzgodnić z urzędem/sądem możliwość i termin odbywania praktyk)

2) samodzielnie wypełnić w dwóch egzemplarzach Skierowanie na praktyki (wzór skierowania dostępny tutaj

3) złożyć w odpowiednim Dziekanacie:

- wypełnione skierowanie w dwóch egzemplarzach

- życiorys (CV) zawierający podpisane oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

- dowód zawarcia umowy ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków na czas trwania praktyki

4) po wyrażeniu zgody na odbywanie praktyk przez Opiekuna praktyk WPiA oraz Organizatora praktyk, rozpocząć praktyki w terminie określonym w skierowaniu

 

 

 

FAQ

1.Co należy zrobić aby uzyskać zaliczenie pracy na poczet praktyk?

 

W Dziekanacie należy złożyć podanie do opiekuna praktyk (wzór podania w zakładce Dokumenty). Do podania należy załączyć dokumenty, z których będzie wynikało, że:

- praca była wykonywana co najmniej w wymiarze godzinowym odpowiadającym wymiarowi godzin praktyk określonym w planie studiów

- czynności wykonywane w czasie pracy były związane z programem obowiązującym na danym kierunku studiów

Dokumentem potwierdzającym ww. okoliczności może być w szczególności umowa, zaświadczenie, opinia, certyfikat itp.  – podpisany przez pracodawcę.

 

2.Kiedy można uzyskać wpis zaliczenia praktyk do indeksu?

 

Po zakończeniu praktyk należy złożyć w Dziekanacie opinię wraz z dziennikiem praktyk. Opiekun praktyk dokonuje wpisów do indeksu raz w roku w listopadzie, gdy indeksy są złożone w Dziekanatach. W szczególnych przypadkach, gdy konieczne jest uzyskanie wpisu wcześniej (np. z uwagi na zbliżający się termin ukończenia studiów), należy zgłosić się bezpośrednio do Opiekuna praktyk z wypełnionym indeksem, opinią oraz dziennikiem praktyk.

Wpis zaliczenia praktyk dokonywany jest WYŁĄCZNIE w indeksie na s. 82.

Zaliczenie praktyk nie jest wpisywane na kartę okresowych osiągnięć.

 

3.Czy można odbywać praktyki w innym mieście, niż Szczecin?

 

Tak. Nie ma żadnych ograniczeń terytorialnych, praktyki można odbywać w dowolnym miejscu na terenie kraju, jak również poza granicami kraju. W przypadku odbywania praktyk za granicą, celem uzyskania zaliczenia konieczne jest przedłożenie opinii oraz dziennika praktyk w języku polskim lub też w języku obcym - z urzędowym tłumaczeniem na język polski. 

 

4. Jaki jest wymiar godzin praktyk?

Liczba godzin praktyk określona jest w Planie studiów indywidualnie dla każdego kierunku studiów i może różnić się dla poszczególnych lat studiów na danym kierunku.

Sylabus dla Praktyki programowej oraz Regulamin praktyk nawiązują do wymiaru praktykw liczbie 160 h. Jeżeli Plan studiów obejmuje inną liczbę godzin (np. 45h), student uzyska zaliczenie praktyk po odbyciu tej liczby godzin praktyk. W takim przypadku praktyki nie muszą obejmować okresu 4 tygodni. Decydujące znaczenie ma wymiar godzin. 

 

5. Czy można odbywać praktyki w innym terminie niż lipiec-październik?


Praktyki w miesiącach listopad - czerwiec można odbywać za zgodą opiekuna praktyk. W celu uzyskania zgody należy kontaktować się z opiekunem praktyk drogą mailową. Warunkiem wyrażenia zgody przez opiekuna praktyk jest zapewnienie złożone przez studenta, że odbywanie praktyk w ww. terminie nie będzie kolidowało z zajęciami na uczelni oraz nie będzie wykorzystywane jako usprawiedliwienie nieobecności na zajęciach.

Praktyki studenckie w ramach programu Erasmus+ - kwalifikacja dodatkowa

 

Szanowni Państwo,

Wydziałowy oraz Kierunkowy Koordynator ogłaszają kwalifikację dodatkową na praktyki w ramach programu Erasmus+.

Z programu skorzystać mogą także osoby, które wcześniej korzystały z programu LLP Erasmus lub Eramsus+.

Czytaj więcej...

Mobilność studentów w ramach programu Erasmus+ - kwalifikacja dodatkowa

 

Kwalifikacja dodatkowa studentów na wyjazd w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2015/2016 (semestr letni) odbędzie się w dniu 13 listopada 2015 r. o godzinie 10.00 w sali 330.

  

Czytaj więcej...

Oferta studiów doktoranckich i stypendiów w European University Institute

 

Zachęcam do zapoznania się z ofertą studiów doktoranckich i stypendiów w European University Institute  (więcej informacji jest dostępnych  na stronie internetowej: http://www.eui.eu).

 

dr hab. Krystyna Nizioł

 

Actaiuris Punkt Pomocy Psychologicznej NKCK – Nadzór nad komornikami i czynnościami komorników oraz kontroli finansowej kancelarii komorniczych – szkolenia dla kadry sądów rejonowych

Ogłoszenia Dziekanatów

Ogłoszenia Prawo – studia stacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Prawo – studia niestacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Administracja I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Administracja II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Stacjonarne studia doktoranckie
Ogłoszenia Niestacjonarne studia doktoranckie
logo us


Rektorat US
al. Papieża Jana Pawła II 22a,
70-453 Szczecin


Wydział Prawa i Administracji
ul. Narutowicza 17A,
70-240 Szczecin
Kontakt:
tel. (091) 444 28 26
fax. (091) 444 28 46
wpia@wpiaus.pl
www.wpiaus.pl
0,000 seconds (+0,000); 3,84 MB (+3,844) - time