Zaliczenie pracy zawodowej

Podstawą do zaliczenia praktyki albo jej części może być praca zawodowa lub społeczna, jeżeli osiągane w niej efekty kształcenia odpowiadają wymaganym w programie kształcenia. Zaliczenie to jest równoznaczne ze zwolnieniem studenta z obowiązku odbycia praktyki.

 

Praca zaliczana na poczet praktyki może być wykonywana na podstawie: umowy o pracę, umowy o dzieło, umowy-zlecenia albo umowy-wolontariatu.

 

Należy udokumentować okres zatrudnienia, w jednorazowym wymiarze czasu odpowiadającego czasowi praktyki przewidzianej programem studiów.

 

Decyzję o zaliczeniu pracy na poczet praktyk programowych podejmuje opiekun praktyk.

 

Zaliczenie praktyk


Podstawą zaliczenia praktyki jest odbycie praktyki w pełnym wymiarze czasu wynikającym z programu studiów oraz osiągniecie efektów kształcenia określonych w sylabusie.

 

Zaliczenia praktyki dokonuje opiekun praktyk.

 

Zaliczenie praktyk odbywa się na podstawie opinii wystawionej przez organizatora praktyki oraz na podstawie dziennika praktyki. Wzór opinii oraz dziennika praktyki do pobrania w zakładce Dokumenty.

Student zobowiązany jest do złożenia opinii w dziekanacie w terminie wyznaczonym przez opiekuna praktyk oraz do wypełnienia w indeksie (s. 82) odpowiednich rubryk związanych z odbytą praktyką: miejsca odbywania praktyki i czasu jej trwania.

 

Zaliczenie praktyk nie jest wpisywane na kartę okresowych osiągnięć. 

 

Na druku opinii musi znajdować się pieczęć nagłówkowa organizatora praktyk oraz podpis i pieczątka osoby, która opinię sporządzała. Opinia, która nie spełnia ww. wymogów, nie może stanowić podstawy zaliczenia praktyki.

Student zobowiązany jest do prowadzenia dziennika praktyki, w którym samodzielnie dokonuje opisu czynności wykonywanych podczas praktyki. Wpisy w dzienniku praktyki wymagają zatwierdzenia przez organizatora praktyki.

 

Zaliczenie praktyki potwierdza się w indeksie poprzez:

1)wpisanie oceny wystawionej przez patrona praktyki, jeżeli zgodnie z programem studiów dla praktyki przewidziane jest zaliczenie z oceną,

2)wpisanie noty „zaliczono” (zal.), jeżeli zgodnie z programem studiów dla praktyki przewidziane jest zaliczenie bez oceny, a także w przypadku, gdy studentowi zalicza się pracę na poczet praktyki.

 

Ocena wystawiona przez patrona stanowi podstawę do zaliczenia praktyki przez opiekuna praktyk.

 

Ocena wystawiona przez patrona nie jest wliczana do średniej ocen.

 

Praktyce programowej przypisuje się punkty ECTS. Punkty ECTS za odbytą praktykę wliczane są do limitu punktów ECTS ostatniego semestru studiów, chyba że program studiów stanowi inaczej. Brak zaliczenia praktyki traktowany jest na równi z brakiem zaliczenia przedmiotu.

 

Ostateczne zaliczenie praktyki musi nastąpić przed dopuszczeniem studenta do egzaminu dyplomowego.

 

 

Zapisy na praktyki

Zapisy na praktyki w urzędach administracji rządowej oraz w urzędach podległych i nadzorowanych przez te urzędy (m.in. sądy powszechne) - CO DO ZASADY - odbywają się według zasad Rządowego programu praktyk (patrz zakładka Rządowy program praktyk). 
 

Zapisy na praktyki do innych podmiotów (m.in. kancelarie) odbywają się według zasad opisanych poniżej. 

 

Student samodzielnie poszukuje i wybiera organizatora praktyk. Pomiędzy Wydziałem a organizatorem praktyk zawierane jest porozumienie. W celu zawarcia porozumienia student zobowiązany jest do:

 

a/ pobrania dwóch egzemplarzy druku porozumienia o organizację praktyk ze strony internetowej Wydziału (zakładka Dokumenty) albo z dziekanatu, 

b/ wypełnienia obu egzemplarzy porozumienia w zakresie: dokładnej nazwy organizatora praktyki, osoby upoważnionej do reprezentowania tego organizatora w sprawach związanych z praktykami studenckimi, siedziby organizatora praktyki oraz terminu odbywania praktyki, 

c/ złożenia w dziekanacie wypełnionych egzemplarzy porozumienia celem uzyskania zgody opiekuna praktyk na odbycie praktyki u wskazanego organizatora.

 

Student zobowiązany jest dokonać wymienionych czynności w terminie do 30 czerwca roku akademickiego, w którym zamierza odbyć praktyki.

 

Po zawarciu porozumienia o organizację praktyk, opiekun praktyk zleca pracownikowi dziekanatu wystawienie imiennego skierowania na praktykę oraz wysłanie do organizatora praktyki. 

 

Pracownik dziekanatu przed wystawieniem imiennego skierowania na praktykę może poprosić studenta o okazanie dokumentu potwierdzającego ważność zawartej umowy o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas odbywania praktyki.

 

Student ma obowiązek stawić się w ustalonym terminie w miejscu odbywania praktyki.

 

Sylabusy

Sylabusy

Wystartował konkurs Experience PwC

pwc.jpgPwC zaprasza studentów zainteresowanych finansami, rachunkowością, prawem podatkowym oraz zagadnieniami branży konsultingowej do sprawdzenia się w VII edycji ogólnopolskiego konkursu.

 

Udział w Experience PwC to doskonała okazja do wykorzystania posiadanej wiedzy w praktyce i pod okiem doświadczonych ekspertów. Jest to również szansa na zdobycie wielu atrakcyjnych nagród. Na zwycięzców czekają kursy językowe, zestawy publikacji naukowych, szkolenia biznesowe Akademii PwC oraz voucher na wycieczkę zagraniczną o wartości 6 000 PLN. Wyróżnieni otrzymają ponadto zaproszenia do odbycia praktyk w

PwC.

 

Czytaj więcej...

Konkurs im. dra Janusza Kochanowskiego

konkurs_im_dra_kochanowskiego0.gifFundacja "Ius et Lex" oraz Freshfields Bruckhaus Deringer ogłaszają Pierwszy Konkurs im. dra Janusza Kochanowskiego na 6-tygodniowy staż latem 2012 roku w kancelarii Freshfields Bruckhaus Deringer LLP dla wyróżniających się studentów i absolwentów wyższych uczelni prawa w Polsce.

 

Zwycięzca konkursu będzie miał okazję odbyć w pełni sfinansowany 6-tygodniowy (latem 2012) staż w biurze londyńskim, paryskim, wiedeńskim lub berlińskim jednej z największych i najbardziej prestiżowych kancelarii na świecie, Freshfields Bruckhaus Deringer, której przekonania i wartości dzieli Fundacja.

 

Dokumentacja konkursowa została zamieszczonana stronie internetowej Fundacji www.iusetlex.pl.

Praktyki Programowe - Informacje ogólne

Zasady odbywania praktyk programowych określa uchwała nr 142/2014/2015 Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego z dnia 16 września 2015 r. w sprawie Regulaminu obowiązkowych praktyk programowych realizowanych przez studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

Organizatorem praktyk dla studentów mogą być: sądy, jednostki organizacyjne prokuratury, kancelarie adwokackie, notarialne, radcowskie, komornicze, urzędy administracji publicznej, instytucje publiczne, a także organizacje pozarządowe albo przedsiębiorcy, których działalność odpowiada profilowi studiowanego kierunku, reprezentowane przez osobę upoważnioną do zawierania porozumień w sprawie praktyk.

 

Studenci jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo mogą realizować obowiązek odbywania praktyk z chwilą zakończenia zajęć przewidzianych w programie studiów dla III albo IV roku, choćby nie zaliczyli jeszcze wszystkich przedmiotów przewidzianych harmonogramem sesji egzaminacyjnej dla III albo IV roku studiów.

 

Studenci studiów I stopnia na kierunku Administracja mogą realizować obowiązek odbywania praktyk z chwilą zakończenia zajęć przewidzianych w programie studiów dla I albo II roku, choćby nie zaliczyli jeszcze wszystkich przedmiotów przewidzianych harmonogramem sesji egzaminacyjnej dla I albo II roku studiów.

 

Studenci studiów I stopnia na kierunku Ekonomiczno-prawnym mogą realizować obowiązek odbywania praktyk z chwilą zakończenia zajęć przewidzianych w programie studiów dla I albo II roku, choćby nie zaliczyli jeszcze wszystkich przedmiotów przewidzianych harmonogramem sesji egzaminacyjnej dla I albo II roku studiów.

 

Studenci studiów II stopnia na kierunku Administracja mogą realizować obowiązek odbywania praktyk z chwilą zakończenia zajęć przewidzianych w programie studiów dla I roku, choćby nie zaliczyli jeszcze wszystkich przedmiotów przewidzianych harmonogramem sesji egzaminacyjnej dla I roku studiów.

 

Student jest zobowiązany do posiadania ważnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas odbywania praktyki.

 

 

Koło Naukowe Prawa Karnego

Koło Naukowe Prawa Karnego

Koło Naukowe Jurysprudencji

Koło Naukowe Jurysprudencji

Actaiuris Punkt Pomocy Psychologicznej NKCK – Nadzór nad komornikami i czynnościami komorników oraz kontroli finansowej kancelarii komorniczych – szkolenia dla kadry sądów rejonowych

Ogłoszenia Dziekanatów

Ogłoszenia Prawo – studia stacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Prawo – studia niestacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Administracja I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Administracja II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Stacjonarne studia doktoranckie
Ogłoszenia Niestacjonarne studia doktoranckie
logo us


Rektorat US
al. Papieża Jana Pawła II 22a,
70-453 Szczecin


Wydział Prawa i Administracji
ul. Narutowicza 17A,
70-240 Szczecin
Kontakt:
tel. (091) 444 28 26
fax. (091) 444 28 46
wpia@wpiaus.pl
www.wpiaus.pl
0,000 seconds (+0,000); 3,84 MB (+3,839) - time