Szkolenie pt. „Akademickie formy wsparcia w pracy ze studentami z zaburzeniami psychicznymi"

 

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Szczecińskiego zwraca się z prośbą o przekazanie wśród pracowników dydaktycznych Państwa Wydziału poniższej informacji BON US przy współpracy z psychoterapeutami, neuropsychologiem i lekarzem psychiatrii organizuje szkolenie dla pracowników naszej Uczelni dotyczący pracy i metod wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

 

Szkolenie pt. „Akademickie formy wsparcia w pracy ze studentami z zaburzeniami psychicznymi" poprowadzą m.in.:

 

Dr n. med. Monika Mak, kierownik Samodzielnej Pracowni Psychologii Klinicznej w Katedrze Psychiatrii PUM, adiunkt Kliniki Psychiatrii PUM, pracuje w przyklinicznej Poradni Zdrowia Psychicznego zajmując się problematyką diagnozy i rehabilitacji neuropsychologicznej głównie w chorobach psychicznych i neurologicznych.

 

Mgr Jacek Kurpisz, wykładowca w Samodzielnej Pracowni Psychologii Klinicznej w Katedrze Psychiatrii PUM, kilka lat pracował na oddziale dziennym rehabilitacji psychiatrycznej Kliniki Psychiatrii  PUM, obecnie w opiece środowiskowej nad pacjentem psychiatrycznym.

 

Lek. Artur Reginia, lekarz specjalizujący się w psychiatrii, pracownik oddziału stacjonarnego oraz Poradni Zdrowia Psychiatrycznego, doktorant Katedry Psychiatrii PUM

 

Celem szkolenia będzie poprawa jakości kształcenia i przygotowanie pracowników dydaktycznych do realizacji szeroko rozumianych potrzeb osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi, uzmysłowienie skali problemu występowania chorób psychicznych w środowisku akademickim, przybliżenie najczęstszych zaburzeń psychicznych występujących wśród studentów oraz wskazanie alternatywnych form wsparcia edukacyjnego dla osób  z zaburzeniami psychicznymi, którzy nie są w stanie standardowo realizować programu studiów.

ze wsparcia i pomocy pracowników BON US oraz z usług asystentów dydaktycznych.

Głównym celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy nt. jednostek chorobowych dot. zdrowia psychicznego, opracowanie metod wsparcia i stworzenie programu działań w zakresie wsparcia dydaktycznego i merytorycznego naszych studentów.

 

Czas trwania szkolenia: 20 godzin dydaktycznych

Realizowany w module 3dniowym: pon/wt/śr lub śr/czw/pt.

Termin realizacji będzie uzgodnimy po skonsultowaniu się z wykładowcami oraz osobami zainteresowanymi udziałem w szkoleniu.

Informacje przekazane do Biura przez osoby zainteresowane ze wskazaniem terminu szkolenia (tj. pon-śr czy śr-pt) pomogą w stworzeniu grup.

 

ZGŁOSZENIA:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

91 444 38 70

 

Przez szkolenie chcemy także zwrócić uwagę na wiele aspektów związanych z bezpośrednią komunikacją ze studentami z zaburzeniami psychicznymi, u których bardzo często  występują trudności w koncentracji i utrzymaniu uwagi się na wypowiedziach wykładowców,przygotowywaniu notatek z zajęć, szybkim tempie pracy/nauki. Równie często występuje pogorszenie pamięci, lęk przed publicznym wypowiadaniem się czy zakłócenia procesu myślenia. W zależności od indywidualnej sytuacji studenta, występujące objawy w różny sposób utrudniają uczestnictwo w procesie nauki.

 

Działania Biura i Punktu Pomocy Psychologicznej US wskazują, że w obliczu specyfiki zaburzeń psychicznych studentów kluczowe jest stworzenie w uczelni warunków promujących zdrowie psychiczne oraz programów wspierających studentów z zaburzeniami psychicznymi w wypełnianiu obowiązków akademickich.

 

W projektowaniu działań wspierających konieczne jest indywidualizowanie ich profilu do potrzeb grup studenckich – zarówno ze względu na stan zdrowia psychicznego studentów, jak i specyfikę studiowanych przez nich kierunków. Istotnym aspektem prowadzącym do zaangażowania i refleksji studentów nad własnym rozwojem wydaje się być zaufanie między studentem a osobą wspierającą, która posiada optymalną wiedzę nt. zaburzeń psychicznych w środowisku akademickim.

  

Magdalena Mikołajczak

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych US

Actaiuris Punkt Pomocy Psychologicznej NKCK – Nadzór nad komornikami i czynnościami komorników oraz kontroli finansowej kancelarii komorniczych – szkolenia dla kadry sądów rejonowych

Ogłoszenia Dziekanatów

Ogłoszenia Prawo – studia stacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Prawo – studia niestacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Administracja I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Administracja II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Stacjonarne studia doktoranckie
Ogłoszenia Niestacjonarne studia doktoranckie

logo us


Rektorat US
al. Papieża Jana Pawła II 22a,
70-453 Szczecin


Wydział Prawa i Administracji
ul. Narutowicza 17A,
70-240 Szczecin
Kontakt:
tel. (091) 444 28 26
fax. (091) 444 28 46
wpia@wpiaus.pl
www.wpiaus.pl
0,000 seconds (+0,000); 3,20 MB (+3,198) - time